Z wizytą w Kielcach…

Każdy moment na promocję naszego regionu jest dobry. Nawet przygotowania do Wielkanocy nie stanowiły przeszkody, aby przedstawiciele LGD wzięli udział w największej imprezie wystawienniczej poświęconej branży turystycznej obszarów wiejskich w Polsce. Tegoroczna, szósta edycja Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2014 w Kielcach odbyła się w dniach 11-13 kwietnia.

Targi AGROTRAVEL to największa impreza wystawiennicza w Polce, która za zadanie ma integrację podmiotów działających w branży turystycznej na terenie kraju i całej Europy. To impreza wyjątkowa, w czasie której poznać można oblicze wsi w każdym wymiarze. Można wieś zobaczyć, posmakować, posłuchać, dotknąć… Szeroko prezentowana jest oferta kulinarna, turystyczna i kulturalna. Obecni na targach wystawcy, wśród których wyróżniają się koła gospodyń wiejskich, twórcy ludowi, zespoły folklorystyczne, właściciele gospodarstw agroturystycznych, wkładają wiele wysiłku w to, żeby zachęcić turystów do wypoczynku na wsi.

 Na AGROTRAVEL nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego regionu. W tym roku postawiliśmy na tradycyjne przysmaki, rękodzieło i zdrowie. Stoisko pachniało domowym ciastem i miętową herbatą, a oczy cieszyły się widokiem kwiatów z bibuły i barwnych serwetek. Wszystko to dzięki aktywnym gospodyniom z Pratkowa, członkiniom Stowarzyszenia „Paprotki” oraz panu Andrzejowi Wojtkowskiemu, którzy z powodzeniem zapraszali do zatrzymania się i przekonania, co na obszarze Lokalnej Grupy Działania „Podkowa” mamy najlepsze.

Nasze stoisko było częścią stoiska wojewódzkiego łódzkiego, za co serdecznie dziękujemy Sekretariatowi Regionalnemu KSOW WŁ.

IMG_6451IMG_6444IMG_6443 IMG_6437IMG_6422IMG_6428IMG_6415  IMG_6420      IMG_6440