ERASMUS+
Tytuł projektu: Inteligentna Kultura
Akronim projektu: SmaC
Numer Projektu: 2024-1-PL01-KA210-ADU-000257786
Rodzaj działania: KA210-ADU – Partnerstwa na małą skalę w edukacji dorosłych
Data rozpoczęcia projektu: 01.11.2024
Data zakończenia projektu: 31.01.2026
Celem projektu “Inteligentna kultura” jest zdobycie doświadczenia we współpracy międzynarodowej, wymiana doświadczeń pomiędzy organizacjami partnerskimi i uczestnikami projektu, a także aktywizacja organizacji partnerskich na rzecz podejmowania innowacyjnych i włączających inicjatyw na obszarach wiejskich. Dzięki jego realizacji, uczestnicy zostaną wyedukowani i zaktywizowani, wzmocnią swoje kompetencje, tak aby inicjować rozwój ich społeczności przy pomocy programów Unii Europejskiej.
Cele szczegółowe:
W ramach projektu SmaC zaplanowaliśmy dwie mobilności na teren Polski i Hiszpanii, podczas których uczestnicy wezmą udział w spotkaniach prezentujących dorobek edukacyjny organizacji oraz z władzą publiczną, warsztatach językowych przełamujących bariery, warsztatach o smart villages, aktywnościach kulturalnych oraz wizytacji ciekawych projektów i inicjatyw. Wnioski z projektu zaprezentowane zostaną w kampanii promocyjnej, na którą składać się będą spot, raport oraz posty w social mediach.
O projekcie:
Projekt SmaC ma na celu stworzenie i promowanie szerokich możliwości edukacyjnych dla wszystkich obywateli, niezależnie od wieku, oraz zwiększenie dostępu do kształcenia dorosłych. Realizacja projektu umożliwi liderom organizacji partnerskich zdobycie nowych kompetencji, które pozwolą im na podejmowanie działań inicjujących rozwój ich społeczności z wykorzystaniem programów Unii Europejskiej. Kluczowym elementem projektu jest zwiększenie świadomości lokalnych społeczności na temat innowacyjnych rozwiązań stosowanych w UE, szczególnie w kontekście idei smart villages, które oferują proekologiczne i cyfrowe rozwiązania podnoszące jakość życia mieszkańców wsi.
W wyniku udziału w projekcie, uczestnicy nie tylko wzmocnią swoje kompetencje językowe i miękkie, ale również staną się lokalnymi liderami, którzy będą przekazywać zdobytą wiedzę i aktywizować swoje społeczności. Projekt SmaC nie tylko promuje innowacje, ale także realnie przyczynia się do budowania lepszej przyszłości dla obszarów wiejskich, zwiększając ich dostępność i inkluzyjność edukacyjną.
Długoterminowy wpływ:
Projekt będzie wymianą kontaktów, doświadczeń oraz dobrych praktyk, co przyczyni się do opracowania kolejnych projektów. Uczestnictwo w projekcie umożliwi pracownikom, członkom organizacji i społeczności lokalnej pogłębić kompetencje językowe, wiedzę, w tym w zakresie koncepcji smart villages, popracować nad kompetencjami miękkimi. Dzięki zdobytym doświadczeniom wzrośnie jakość usług naszej organizacji, będziemy jeszcze skuteczniej wspierali lokalne społeczności w ich działaniach.
Partnerzy projektu:
GRUPO DE DESARROLLO RURAL GUADALTEBA